PlayStation VR 2

Oculus Quest 3

PS VR2, czyli najnowsze okulary od Sony

Firma Sony nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery, ale okulary powinny być dostępne w pierwszym kwartale 2023 roku. Aby używać headsetu potrzebne jest połączenie kablem z PS5, co może być minusem dla osób przyzwyczajonych do korzystania z Oculus Quest2.

Odświeżony, bardziej nowoczesny wygląd

Przy projektowaniu gogli inspirowano się aktualnym wyglądem konsoli Sony Playstation 5. Kolorystyka oraz kształt zostały dobrane tak, aby wszystko wyglądało spójnie i nowocześnie. Trzeba przyznać, że zadanie zostało wykonane w 100%. Dodatkowo obniżono wagę, dzięki czemu poprawiono komfort użytkowania. Kontrolery kształtem przypominają kule, co nawiązuje to pełnego kąta widzenia.

Parametry techniczne

Okulary zostały wyposażone w panel OLED o rozdzielczości 2000x2040 na każde oko. Dla porównania Oculus Quest 2 oferują rozdzielczość na poziomie 1832x1920. PSVR2 używa czterech wbudowanych kamer, aby kontrolować nasze otoczenie oraz to, gdzie w przestrzeni znajdują się konrolery. Podczas kalibracji obszaru grania system sam potrafi rozpoznać gdzie znajduje się bezpieczna przestrzeń - wystarczy tylko podążać za instrukcjami.

Jak wypożyczyć gogle?

Planujemy zakup PSVR2 do naszej wypożyczalni w połowie roku 2023. Będziemy je wynajmować bez konsoli, dlatego ważne jest abyś posiadał własne PS5.