Oculus Quest 2

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 - czyli najpopularniejsze okulary do VR na rynku

Okulary Oculus Quest 2 zostały zaprojektowane oraz wypuszczone na rynek przez firmę Meta. Od pierwszego wejrzenia uderzaja minimalistycznym wyglądem, ale to tylko pozory. W środku znajdują się wydajne podzespoły, pozwalające używać okularów bez połączenia z komputerem.

Design i wykonanie

Okulary są wykonane z twardego plastiku w kolorze białym. Na swojej obudowie posiadają tylko dwa przyciski. Jeden do włączania a drugi to głośności. Zestaw jest stosunkowo lekki, co pozwala na bezproblemowe noszenie go nawet przez kilka godzin. Po nałożeniu okularów, wystarczy wcisnąć przycisk zasilania po prawej stronie. Po lewej stronie znajduje się gniazdo 3.5mm typu mini-jack. Możliwe jest też połączenie słuchawek Bluetooth, ale dla większości użytkowników wystarczą jednak głośniki wbudowane w urządzenie.

Regulacja okularów

Do mocowania na głowie użyto elastycznego materiału zakończonego rzepem. Pozwala to bardzo precyzyjnie dopasować headset tak, aby zmaksymalizować wygodę podczas rozgrywki. Jest to również ważne, ponieważ od poprawnego umiejscowienia zależy ostrość obrazu jaki widzimy w okularach. Oprócz regulacji położenia na głowie, mamy również możliwość zmiany rozstawu oczu. Dostępne są trzy rozstawy, dzięki czemu zarówno dorośli jak i dzieci mogą komfortowo używać gogli. Wszystkie te cechy powodują, że Oculus Quest 2 jest bardzo wygodny w zakładaniu i regulacji.

Kontrolery VR

Kontrolery dołączone do zestawu Oculus Quest 2 są uważane za najlepsze wśród wszystkich kontrolerów VR dostępnych na rynku. Pomimo, że są zasilane bateriami AA, są bardzo lekkie. Każdy przycisk i pokrętło wciska się bardzo wygodnie. Operowanie kontrolerami jest całkowicie intuicyjne.

Oculus Quest2 vs. inne gogle VR

Jedną z głównych cech odróżniających Meta Quest 2 od konkurencji jest to, że nie potrzebują żadnego dodatkowego komputera. System nazwany Meta guardian tworzy wirtualną rzeczywistość w Twoim domu. Polega to na tym, że rysujesz przestrzeń, która wyznacza granicę działania okularów. Zostaniesz powiadomiony kiedy wyjdziesz za tą strefę. Dzięki specjalnym kamerom - po dwukrotnym tapnięciu w headset możesz zobaczyć co dzieje się wokół Ciebie w realnym świecie. Headset ma wbudowane cztery sensory, które sprawiają, że nie potrzebujesz rozmieszczać żadnych dodatkowych urządzeń, by zacząć zabawę.

Wynajem okularów

Headset wypożyczamy w komplecie z kablem USB-C, pasami mocującymi i oryginalnymi kontrolerami Meta Touch (wraz z bateriami). Wszystko jest skonfigurowane i gotowe do użycia. Nie musisz nawet zakładać własnego konta na Meta