Oculus Quest 2

Oculus Quest 2

Najpopularniejsze okulary VR. Nie potrzebujesz PC zeby cieszyć się rozrywką na najwyzszym poziomie. Jest to najlepszy wybór, jeśli to Twoje pierwsze doświadczenie z wirtualną rzeczywistością

Wypożycz najpopularniejsze okulary do wirtualnej rzeczywistości na terenie Krakowa i Wieliczki. Oculus Quest 2 nie wymaga dodatkowego komputera.

Meta Quest 2 od pierwszego wejrzenia uderza swym minimalistycznym, lecz bardzo przystępnym projektem. Ten headset wypożyczamy w komplecie z kablem USB-C, pasami mocującymi i oryginalnymi kontrolerami Meta Touch z bateriami.

Okulary są wykonane z twardego plastiku. Rozciągliwego materiał, który jest odpowiedzialny za trzymanie headsetu na naszej głowie jest przyjemny w dotyku i bardzo wygodny. Wszystko to powoduje że Quest 2 jest niezmiernie wygodny i łatwy w zakładaniu. Zestaw jest stosunkowo lekki, co pozwala na bezproblemowe noszenie go nawet kilka godziń. Po nałożeniu okularów na głowę wystarczy wcisnąć przycisk zasilania po prawej stronie. Po lewej stronie znajduje się gniazdo 3.5mm typu mini-jack, możliwe jest też połączenie słuchawek Bluetooth. Headset jest wyposażony w głośniki, co zupełnie wystarczy większości użytkownikom.

Jedną z głównych cech odróżniających Meta Quest 2 od konkurencji jest to, że nie potrzebuje ono żadnego dodatkowego komputera. System nazwany Meta guardian tworzy wirtualną rzeczywistość w twoim domu. Polega to na tym, że rysujesz przestrzeń która wyznacza granicę działania okularow. Zostaniesz powiadomiony kiedy wyjdziesz za tą strefę. Dzięki specjalnym kamerom - po dwukrotnym tapnięciu w headset możesz zobaczyć co dzieje się wokół ciebie w prawdziwym świecie. Headset ma wbudowany cztery sensory, które sprawiają że nie potrzebujesz rozmieszczać żadnych dodatkowych urządzeń by zacząć zabawę.

Kontrolery są uważane za najlepsze wśród wszystkich kontrolerów VR dostępnych na rynku. Pomimo, że są zasilane bateriami AA, są bardzo lekkie. Każdy przycisk i pokrętło wciska się bardzo wygodnie. Operowanie kontrolerami jest całkowicie intuicyjne. Strzelanie z broni jest bardzo wciągające i bardzo realistyczne.